Beg_abc_Eng red stimulates a faster heartbeat and breathing The easy, casual look is just as chic and interesting as many of Bey's more dressed up looks, but has the bonus of being much more comfy.ny yankees casquette .ralph lauren outlet sale online In fact, when he left the job because they apparently refused to pay for vacation time, he found he couldn't get work anywhere else.défilé gucci "DDT commands come in two flavors.yoke or joystick " "These lights come in two flavors, big red ones and small green ones.can viagra make your penis bigger " See vanilla.kamagra gelly 2.london kamagra Anything that's visually appealing to you and visually stimulating that you can cut up, you're going to need to have that compiled in front of you, and then you start looking through those things.kamagra paypal uk Shoe heels grew taller, leather became the primary material, and toes began to "peep" through.bet365 com login OK, they're not exactly like you.bovada live Much of the game you'll spend exploring with the ten characters that will ultimately form your party.sports betting line movement I should not have Googled that phrase while at work.". Maybe something like this. A middle school age kid typically moves into adolescence with a mindset of black and white or right and wrong thinking with little if any wiggle room. I love 1920s fashion and styleThere's something about the Haute Couture fashions of the 1920s that really appeals to me. Victoria has a wonderful outlook on life, can read the st about me and believe what they want and I get it. When not traveling, the merchandiser may spend long days rushing from one manufacturer to the next, meeting with other merchandising professionals and sifting through design after design. Wash your feet with some good antibacterial soap and most importantly scrub and then clean in between the toes properly. Was the most commercially successful. SportyNatural, DramaticMy lifestyle has never dictated my fashion personality. The contest is a run over a floating string of traps. Wear the shirt and see how much length you need at the bottom so that you can turn the style into a dress. The current Etoile is a very serious and beautiful young woman named Shizuma. Most importantly, its styles are charming and unique. Lead painted toys or adulterated toothpaste) while refusing to address our own debt imbalances by either government or private interests.. Likewise, you can make an inexpensive garment look like a million bucks by having it altered to fit you perfectly. I think that most of my clothes are age and situation appropriate, if not OVERLY dressy. In fact almost nobody will be left out, as Edmondson dons at least one item for 25 different teams in the league...
Gréckokatolícka Farnosť Sobrance - Zaujímavé články

 

                     

Ťažko stretneme človeka, ktorý by sa netešil na vianočné sviatky. Je to preto, lebo každý z nás aspoň raz zažil Vianoce ako živú udalosť. Podmaňujúca atmosféra plná lásky, dobroty, spevu i darčekov sa zapísala najmä v detstve do pamäti duše. A túto atmosféru si radi sprítomňujeme a opakujeme každý rok.

Ale aby sme neostali len pri spomienkach a vonkajšej dekorácii, skúsme sa zastaviť nad tým, ako nás cirkev liturgicky pripravuje a vovádza do tajomstva sviatku Narodenia Pána.

Prípravné obdobie – filipovka – začína 15. novembra a trvá štyridsať dní. Veriaci človek vníma tento čas ako kairos – čas spásy. Osvedčenými prvkami na duchovnú slávnosť sú modlitba, ticho a sústredenie mysle. K vianočnej slávnosti sa počas dlhých studených večerov veľmi hodí čítanie Svätého písma o dejinách spásy v Starom zákone, i predpovedí prorokov o budúcom Mesiášovi. Telesný pôst je toho času zmiernený, ale dobrovoľne uložené sebazapieranie dopomáha k tomu, aby sa celý človek pripravil na prijatie novonarodeného Spasiteľa.

Čítať ďalej...

Toto je slohová práca žiaka tretieho ročníka základnej školy Danny Dutton-a na tému “Vysvetli Boha”. Chlapec mal 8 rokov a pochádza z Chula Vista, štát Kalifornia.

Jedna z Božích hlavných prác je robiť ľudí. On ich vyrába preto, aby nahradil tých, čo zomierajú, a tak aby bol dostatok ľudí, ktorí sa starajú o veci na zemi. Nevyrába narastených, len bábätká.  Myslím že preto, lebo malých je ľahšie vyrobiť. Takto nemusí stráviť svoj drahocenný čas učením ich hovoriť a chodiť. To môže ponechať na mamách a otcoch.

Božou druhou najdôležitejšou robotou je počúvať modlitby. Množstvo modlitieb prichádza k nemu hlavne od určitých ľudí ako kňazi a podobní, ktorí sa modlia viac než len keď idú spať. Práve pre toto Boh nemá čas počúvať rádio alebo televízor.

Čítať ďalej...

Bývajú s desiatimi deťmi v oravskej dedinke Liesek. Manželmi sú 16 rokov a keď sme ich s cestou+ navštívili, zažili sme veľmi úprimné prijatie. Hovorili sme o tom, ako sa o nich Boh stará, o desiatkoch a pomoci druhým a tom, či sa oplatí dôverovať Bohu. Manželia Martin (čoskoro 40) a Bea (40 a trošku) Stasovci.

Bea, včera si sa vrátila z duchovných cvičení. Dá sa stihnúť niekde vypadnúť pri desiatich deťoch a toľkých povinnostiach?

Bea: Áno, dá sa to, my si to s Martinom navzájom strážime. Pomedzi všetky povinnosti, ktoré doma máme, si ich doprajeme minimálne raz za rok.

Martin: Mne sa podarili duchovné obnovy minulý rok tri razy (úsmev).

Čítať ďalej...

Modliť sa k Bohu za povolania, aby nám zoslal kňazov a rehoľné sestry so srdcom len pre neho, oslobodených od modlárstva márnosti, moci a peňazí. Také je pozvanie pápeža Františka, ktoré 3. marca predniesol veriacim počas svätej omše v Dome sv. Marty.

V centre jeho homílie boli myšlienky z Matúšovho evanjelia o bohatom mužovi (Mk 10, 17-27), ktorý sa pred Ježišom vrhá na kolená, aby sa ho spýtal, čo má robiť, aby obsiahol večný život. „Tento muž veľmi túžil počuť Ježišove slová,“ povedal Svätý Otec, „bol dobrým človekom, pretože od svojej mladosti zachovával prikázania.“ A hoci bol dobrým človekom, „toto mu nestačilo, chcel viac. Poháňal ho Duch Svätý“. Ježiš na neho hľadí s láskou a predkladá mu návrh: „Predaj všetko a vydaj sa so mnou ohlasovať evanjelium.“ Ale on, keď počul tieto slová, „zosmutnel a odišiel zarmútený, lebo mal veľký majetok“:

Čítať ďalej...

Nakupujem v obchode a predavačka, ktorá mi podáva výdavok, má na ruke akúsi červenú niť. Speváčkino zápästie v televízii zdobí tiež tento doplnok. Vo výťahu stretnem spolužiačku, ktorej ruku okráš­ľuje rovnaký náramok. Aj pri tanci na plese si všimnem, že táto „ozdoba“ je súčasťou garderób mnohých dievčat. A túto nitku z času na čas uzriem aj medzi lavicami kostola.

Pátranie sa začína
Po toľkých mojich stretnutiach s touto pre mňa neznámou červenou nitkou som sa teda rozhod­la vypátrať, čo vlastne znamená a prečo ju ľudia nosia.

Hľadanie som začala na Facebooku. Môj prvý krok spočíval v tom, že som napísala niekoľkým známym, o ktorých viem, že majú okolo zápästia červenú nitku. Zaujíma­lo ma, prečo ju nosia, či im niečo prináša a či majú pocit, že zaberá. Odpovedali mi, že ju nosia pre­to, lebo sa boja urieknutia a zlých pohľadov, ktoré by im mohli uškodiť.

Čítať ďalej...

Stavali sme dom a večer som utekal rýchlo na svätú omšu. Len v šuštákoch a teniskách som zastal pri potoku, aby som sa očistil. Zrazu pozerám, oproti mne ide chlapec. Predstavil sa mi ako jašter. On aj vyzeral ako jašter. Keby ste len videli ten chochol - mal ho pomarančovo - fialovo - zelený. Lebku mal vyholenú, sfarbenú na žlto a na nej pásiky. 

Spýtal sa ma: "Čau, nevieš, kde je tu fara?" Ukázal som mu.
"A nevieš, kde je tu farár?" "Ja som farár, nevyzerám tak, ale som."
Bol zvedavý, kam idem.
"Do kostola." Začudoval sa. "Zdá sa ti čudné, že farár ide do kostola?"

Po omši prišla za mnou delegácia
Vzal som ho so sebou. Keďže sme malá dedina, máme do kostola vchod len zozadu. Počul som len, ako babky cvakotali naprázdno. Jedna mala obrovské dioptrie, raz zdvihla okuliare, raz ich dala dole. V ten deň som vedel, že zbytočne kážem, všetky babky pozerali na toho chlapca.

Čítať ďalej...

(Interfax, Moskva) – Vedci experimentálne dokázali zázračné pôsobenie znaku kríža a modlitby. „Zistili sme, že starý zvyk robiť znak kríža nad jedlom a pitím má hlboký mystický význam. Prakticky vzaté: jedlo je v okamihu doslova očistené. Je to veľký zázrak, ktorý sa deje dennodenne.“, hovorí fyzička Angelina
Malachovskaja pre denník Žizň.

Malachovskaja robila štúdiu sily kríža s požehnaním ruskej ortodoxnej cirkvi. Uskutočnila veľké množstvo experimentov, ktoré boli opakovane overené predtým, ako boli publikované.

„Objavila tiež unikátne bakteriálne vlastnosti vody po tom, ako nad ňou bola vyrieknutá modlitba a urobený kríž. Štúdia tiež objavila nové, doteraz nepoznané vlastnosti Božieho slova pri transformácii štruktúry vody, pričom značne vzrastá optická hustota v ultrafialovom spektrálnom pásme.“, uvádza denník.

Čítať ďalej...